Blogok

Úrhida Café beszélgetés a fiatalokról

László Anita

2015. 11. 11-én este az úrhidai Közösségi Házban a Virtuális Falu Program keretein belül Úrhida Café-t tartottunk, fiatalok helyzetéről beszélgettünk.
Előzmények:
A rendezvényre való meghívás 2 ütemben történt. Első körben e-mail-len, telefonon történt a  felhívás, meghívás.

„Csupán egy apró változás ma, és egész mássá lesz a holnap.”

László Anita

Földeákon november 20-án este oldott hangvételű kerekasztal beszélgetésre ültek össze döntéshozók, vállalkozók, fiatalok. Fő cél: a fiatalok helybentartásának, a vidék élhetőbbé tételének elősegítése.

See video

Bordányi fiatalok a bordányi fiatalok marasztalásáért

László Anita

A bordányi műhelytalálkozó egyik sarkalatos problémája a mail legnagyobb problémákra épült a vidéki életben. A problémák ,hogy jelenleg a legtöbb fiatal elhagyja a települését és városba költözik. Naponta tapasztalom ,hogy egy fiatal középiskolás nem lát semmi lehetőséget a településében. Nagyon szomorú ezt hallani.

See video

Ifjúsági műhelytalálkozó volt Szankon

László Anita

Az Agrya és a Második Hullám Ifjúsági Szövetség szakmai segítségével, és az Erasmus + program pályázati támogatásával ifjúsági műhelytalálkozó volt október 17-én a szanki Művelődési Házban.

„Amit teszünk csak egy csepp a tengerben. Anélkül a csepp nélkül azonban sekélyebb volna a tenger.” (Teréz anya)

László Anita

2014. október 14.-én a lakosok kerekasztal beszélgetést tartottak a Veszprém megyei Cseszneken. A beszélgetés középpontjában a fiatalok igényei, lehetőségei, kihívásai álltak. A rendezvények 20 fő vett részt, döntéshozók, vállalkozók, civilek és persze helyi fiatalok.

Pozitív visszajelzés és mosoly az arcokon - Algyő

László Anita

Algyőn, 2015. október 14-én, 18:00 órai kezdettel került megszervezésre a Virtuális Falu Program strukturált párbeszéd esemény, amelynek az Algyői Faluház adott otthon. A találkozón 24 fő vett részt, köztük önkormányzati képviselők, intézmények és vállalkozások vezetői, civil szervezetek vezetői és helyi fiatalok egyeránt.

A falu fejlesztésének előre mozdítása a cél - Tés

László Anita

Lippert Ferenc, Tés településen, 2015. október 8- án, egy kötetlen beszélgetésre invitálta mindazokat a helyi köztiszteletben álló személyeket, akik aktívan részt vesznek a települést érintő ügyek döntéshozatalában. Találkozója célja: közös gondolkodás a falu fejlesztésének előre mozdítása érdekében.

"Tegyünk egy lépést az ifjúság felé!" Ligeten

Szűcs Balázs

2015. október 22.-én Ligeten zajlott a Második Hullám Vidéki Ifjúsági Szövetség szervezésében az ERASMUS + program keretein belül megszervezett Műhelytalálkozó. Az esemény jelmondata „Tegyünk egy lépést az ifjúság felé“ volt. 3 szektor képviseltette magát a beszélgetés során: döntéshozók, civilek, vállakozók.

„Aki a jelenben gondolkodik, annak nincs jövője.”

Csapó Zsuzsanna

2015. november 7-én zajlott Fülén a Második Hullám Ifjúsági Szövetség keretében megszervezett Műhelytalálkozó. A környékbeli és helyi vendégek, önkormányzati képviselők, civil szervezetek tagjai, vállalkozók és az érintettek, a fiatalok beszélgettek a vidék közösségformáló erejéről.

Doma Café - Strukturált párbeszéd Domaszéken

Kispéter Anett

A Virtuális Falu Program újabb állomásához érkezett. Idén ősszel minden tószőlősi a saját településén, intézkedik,  szervezkedik, egyeztet, újratervez, átgondol...

 

 

See video