Blogok

Civil Fórum Kétsopronyban

Anonymous

Minden évben hagyományosan megrendezésre kerül a Szent István Falunapok augusztus 20.-án Kétsopronyban. A szervezők odafigyelnek, hogy olyan programmal várják az érdeklődőket, amely szórakozási lehetőséget biztosít kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Az évek során kialakult pár olyan hagyomány, amely nélkül nem lenne igazi az ünnep.

 

Kitartással és erővel

Protovin Tímea

Kis lépés is lépés, főleg egy elhanyagolt régióban. Az új esztendő a fogadalmak mellett apró, ám annál biztatóbb újdonságokkal szolgált: településünkön a helyi sport egyesület mellett már két civil szervezet is működik, s hogy a focihoz kevésbé tehetséges fiatal fiúk is tudjanak mivel foglalatoskodni, jövő hétvégén megnyitja kapuit a helyi edzőterem is.

Önszerveződő közösségek az Ipoly mentén

Vfp_Admin

A Sugárkankalin Turisztikai Egyesülettel már az előző évben megismekedhettem a kutatás kapcsán. Az egyesület főkoordinátorával egy jó kapcsolatot sikerült kialakítanom, Pásztor Ildikóval. Örömmel fogadtam, hogy a tavalyi régiós konferenciákra elfogadta a meghívásom és egy előadás keretében bemutathatta Sugárkankalin életét és tevékenységeit.

"Hogy miért jó ehhez a csapathoz tartozni?!"

Vfp_Admin

" Hogy miért jó ehhez a csapathoz tartozni?! Nem is olyan könnyű erre a kérdésre választ adni. A Virtuális Falu Program az egész életemet megváltoztatta! Nem csak azért, mert itt találtam meg azt a Nőt, aki azóta már a feleségem és társam mindenben ebben az életben, hanem mert rengeteg olyan embert ismertem meg, akikkel élmény együtt dolgozni.

"...napjaink égető kérdéseire kerestük a válaszokat..."

Vfp_Admin

"A VFP kutatásai során valós problémákat vizsgáltunk, napjaink égető kérdéseire kerestük a válaszokat, és az adott témában a lehető legkompetensebb helyi személyeket kerestük fel, legyen az civil közösség vezetője, vidéki fiatal, vállalkozó, munkaadó, döntéshozó.   A program egyik legfontosabb hozadéka, hogy a kistelepülések szereplői már érzik, hogy számít a v

"...a szakmai fejlődés is folyamatosnak mondható..."

Vfp_Admin

"Gondolom bennetek is megfogalmazódnak gondolatok saját magatok felé, hogy ti mit vártok magatoktól közösségi szinten, hol tartotok jelenleg,-miben tudnátok aktivizálódni még stb.

"Azt vallom, hogy mindenből tudok tanulni valamit..."

Vfp_Admin

"Kellemes tapasztalataim voltak, mint új tagnak ebben a képzési szakaszban. Egy baráti közösség részévé válhattam. Azt vallom, hogy mindenből tudok tanulni valamit, ez által tudásomat gyarapítom.

"Ez a program lehetővé tette számunkra mind a tapasztalatcserét..."

Vfp_Admin

"A virtuális falu program lehetővé tette, hogy belelássunk az ország más területein lévő falvak problémáiba esetleges működő megoldásaiba. Ez nemcsak azért fontos, mert a saját tudástárunkat bővítettük vele, hanem példákat láttunk, ötleteket kaptunk, amelyeket később adaptálhatunk majd saját közösségeinkben.

"...együttműködve kellene lépniük..."

Vfp_Admin

"A Virtuális Falu Programba való bekapcsolódás számomra olyan kapukat nyitott meg, amely által kapcsolati hálóm bővült. Számos olyan információval, tudással és tapasztalattal lettem gazdagabb a képzéseken való részvétel során, amelyet a munkám során kamatoztatni tudok.

"A kutatással talán megtettük-megtesszük a kezdő lépést."

Vfp_Admin

"Már lassan egy osztálynyian kint vannak!" - hangzott a mondat pár éve egyik ismerősömtől a külföldön boldogulást kereső kortársainkra célozva. Az azóta eltelt időben számuk egyre növekszik, mondván "itthon nincs perspektíva".